Nedeľa 27. marca

Goto down

Nedeľa 27. marca Empty Nedeľa 27. marca

Odoslať pre Admin za Ne 27 marec - 16:51

Nedeľa 27. marca 12919610

Meditácia na text - List Kolosanom 3, 1 - 4

Bratia, ak ste s Kristom vstali z mŕtvych, hľadajte, čo je hore, kde Kristus sedí po pravici Boha! Myslite na to, čo je hore, nie na to, čo je na zemi!
Veď ste zomreli a váš život je s Kristom ukrytý v Bohu. A keď sa zjaví Kristus, váš život, vtedy sa aj vy zjavíte s ním v sláve.

Meditácia
Veľkonočná nedeľa Pánovho zmŕtvychvstania

„... váš život je s Kristom ukrytý v Bohu.“ (Kol 3, 3)

História je plná príbehov. A také sú aj dejiny spásy: je to epický príbeh, ktorý zahrňuje všetko Božie konanie s ľudstvom. Každý rok Cirkev nanovo hlása viacero kľúčových kapitol tohto rozsiahleho príbehu. Napríklad Advent si môžeš predstavovať ako príbeh, ktorý vedie k narodeniu Ježiša. A Pôst ho sleduje na jeho ceste ku krížu. Nuž a dnes začíname inú kapitolu: päťdesiatdňové obdobie Veľkej noci. Včera ležal Ježiš pochovaný v hrobe - ale už tam nie je. Vstal z mŕtvych, aby začal písať novú históriu!
Je známe, že veľké príbehy majú pôsobivé postavy. Dnešné čítania tomu nasvedčujú. Popros Ducha Svätého, aby do nich vdýchol život. Ponor sa do prvého čítania a počúvaj, ako Peter svedčí o zmŕtvychvstaní. V druhom čítaní si predstavuj Ježiša, ako ho Pavol opísal Kolosanom - sediaceho po pravici Otca. Potom sa zahĺb do evanjelia. Utekaj spolu s Petrom a Jánom k Ježišovmu hrobu a lapaj dych, keď sa nakláňaš nad odvaleným kameňom.
Úžasné na tejto veľkonočnej kapitole je to, že sa ešte stále píše - a ty si kľúčovou postavou príbehu! Ježiš vstal z mŕtvych a Duch Svätý bol vyliaty na svet - aj na teba. Celý príbeh teda skutočne pokračuje, celé Božie kráľovstvo sa ďalej rozvíja aj skrze teba.
Ježiš je úžasný, však? Nielenže ti odpustil všetky hriechy a zachránil ťa od smrti, ale ťa aj pozýva, aby si bol súčasťou histórie, najveľkolepejšieho príbehu v dejinách. Umiestňuje ťa na výslnie dejín spásy a vyzýva ťa, aby si napísal ďalšiu stránku tejto slávnej kapitoly. Všetci prijmime toto pozvanie. Odovzdajme sa Ježišovi. Prijmime ho, aby sa náš život mohol stať dojímavým príbehom o jeho láske a milosti.
Požehnanú Veľkú noc!

Ďakujem ti, Ježišu, že si ma urobil súčasťou svojho príbehu! Pane, daj, nech radostná zvesť o tvojej spáse zaznieva dnes v celej tvojej Cirkvi!

Skutky apoštolov 10, 34a. 37 - 43; Žalm 118, 1 - 2. 16 - 17. 22 - 23; Ján 20, 1 - 9

Admin
Admin

Počet príspevkov : 178
Join date : 22.03.2016

Zobrazit informácie o autorovi http://bohjelaskai.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.