VEĽKONOČNÁ NEDEĽA PÁNOVHO ZMŔTVYCHVSTANIA

Goto down

VEĽKONOČNÁ NEDEĽA PÁNOVHO ZMŔTVYCHVSTANIA Empty VEĽKONOČNÁ NEDEĽA PÁNOVHO ZMŔTVYCHVSTANIA

Odoslať pre Admin za Ne 27 marec - 17:40

Spoznali ho pri lámaní chleba
Pán Ježiš neopúšťa ani tých, ktorí ho opúšťajú. Tie tri dni, kedy sme sledovali jeho utrpenie po smrť na kríži, sme sa presvedčili, možno aj o tom, že potrebujeme byť pozornejší, pripraviť si otvorené a rozohriate srdce, aby sme vnímali vyvrcholenie v zmŕtvychvstaní. Možno by sme mali častejšie otvárať oči a byť pozornejší na otázky Spolupútnika: „o čom to hovoríte?“ a „prečo ste smutní?“, možno by boli naše reči ľudskejšie. A nielen to, ale vidieť Ježiša vo svojich spolubratoch, sestrách! Ešte nemôžeme vedieť či to nie je práve On, ktorý sa k nám pridal ako neznámy niekde na ceste, lebo oči máme ešte zastreté. Ešte sme možno nezačali brať Božie slovo dosť vážne. Možno ešte nechápeme správne vykúpenie a spásu, ktorú nám predstavuje Ježišova smrť a zmŕtvychvstanie.
„A ešte v tú hodinu vstali a vrátili sa do Jeruzalema. Tam našli zhromaždených Jedenástich a iných s nimi a tí im povedali: „Pán naozaj vstal z mŕtvych a zjavil sa Šimonovi.“ Aj oni porozprávali, čo sa im stalo cestou a ako ho spoznali pri lámaní chleba.
(Lk 24,33-35)“
Drahí priatelia a priateľky! Prajem vám nádhernú požehnanú Veľkonočnú nedeľu a deň, prežitý v plnosti Božej lásky, so srdcom naplneným radosťou, v zdraví, šťastí, v priateľstve, v odpustení, v pokoji a v láske, pod ochranou Panny Márie! Nech radosť a láska Zmŕtvychvstalého Ježiša je vždy s Vami a medzi nami!
VEĽKONOČNÁ NEDEĽA PÁNOVHO ZMŔTVYCHVSTANIA 12670710

Admin
Admin

Počet príspevkov : 178
Join date : 22.03.2016

Zobrazit informácie o autorovi http://bohjelaskai.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.