BOH_JE_LASKA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Božia odpoveď

Goto down

Božia odpoveď Empty Božia odpoveď

Odoslať pre Admin Ne 27 marec - 18:01

Istý mladý muž stratil svoju prácu. Súčasne sa však objavili aj rôzne iné problémy a toto všetko spôsobilo, že sa cítil veľmi stratený. Nevedel ako ďalej. Rozhodol sa ísť za svojím duchovným otcom. Sadli si do pracovne. Muž podrobne vyrozprával svoje problémy a nakoniec takmer s hnevom povedal: „Prosil som Boha, aby mi vnukol, čo mám robiť. Povedzte, dôstojný pán, prečo mi neodpovedal?!“
Kňaz, ktorý sedel v druhom kúte izby za písacím stolom, povedal niečo, ale tak potichu a nezrozumiteľne, že mladý muž sa nahol dopredu a spýtal sa: „Čo ste to povedali?“ Kňaz znovu čosi odpovedal, ale šeptom. Muž vstal, prešiel cez izbu k písaciemu stolu a povedal: „Prepáčte, ale znovu som vás nepočul.“ Kňaz opäť niečo zašepkal. Mladý muž sa nahol takmer úplne k nemu. A vtedy, keď sa im hlavy takmer dotýkali, kňaz povedal: „Boh niekedy šepká... Ak ho chceš počuť, musíš k nemu bližšie...“
Mladý muž pochopil. Všetci chceme počuť Božiu odpoveď na svoje problémy. Ak nepočujeme, nie sme azda príliš ďaleko? Tak je to aj s vierou v Boha.
Čo cennejšie, osožnejšie môže vlastniť človek ako Boha? Zmŕtvychvstanie Pána je výzvou priblížiť sa ku Kristovi. A stáva sa, a často, že tvrdo pracujeme, trpíme, a nič nezískavame. Konštatujeme, že náš život je plytký, prázdny, hluchý, bez radosti. A práve preto, pozrime na prázdny hrob. Kristus vstal z mŕtvych. Žije, aleluja! Prijmime ho ako svojho Vykupiteľa a Spasiteľa. Spoznáme, že s ním náš život bude mať zmysel tu na zemi a stane sa najväčšou nádejou pre náš večný život. Odstráňme všetko, čo nám bráni naplno žiť s Kristom. V dnešný deň, keď si pripomíname zmŕtvychvstanie Krista, zrieknime sa hriechu a obnovme priateľstvo s Kristom. Hriech zabraňuje nám obsiahnuť milosti, ktoré dáva Boh. Hriech zabraňuje nadviazať kontakt s Bohom.
Božia odpoveď 12923010  Božia odpoveď 12923211
Božia odpoveď 12923111 Božia odpoveď 12321110

Admin
Admin

Počet príspevkov : 178
Join date : 22.03.2016

https://bohjelaskai.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.