KRÍŽOVÁ CESTA - meditačná....

Goto down

KRÍŽOVÁ CESTA - meditačná.... Empty KRÍŽOVÁ CESTA - meditačná....

Odoslať pre Admin za Št 24 marec - 21:32

heart – emotikon Modlitba na úvod:

Pane, Ty si povedal: "Kto chce byť mojim učeníkom nech každodenne vezme svoj kríž a nasleduje ma." V duchu každý z nás zoberie svoje ťažkosti a trápenia, ochotne vykročí za Tebou. Otvor nám oči, dotkni sa našich sŕdc, aby sme videli a precítili veľkosť Tvojej lásky k nám. Zo srdca nám je ľúto všetkých hriechov a previnení, ktorými Ťa denne znova a znova pribíjame na kríž. Chceme povstať zo svojich hriechov, pomáhaj nám v tomto úsilí. Tvoja krížová cesta je pre nás školou utrpenia niesť svoje kríže trpezlivo a s láskou.

heart – emotikon Bol si tam
1.Bol si tam, keď bol umučený Pán?
Nezabudni v ťažkej chvíli, že ho všetci opustili.
Bol si tam, keď bol umučený Pán.
2.Bol si tam, keď sa krvou potil Pán?
3.Bol si tam, keď ho Peter zapieral?
4.Bol si tam, keď ho vojak bičoval?
5.Bol si tam, keď klesal pod ťarchou rán?
6.Bol si tam, keď bol umučený Pán?
---------------•०✦•✣•०✦•❇️•✦०•✣•✦०•-----------------

IV. ZASTAVENIE - Pán Ježiš stretá sa so svojou matkou

L: Klaniame sa Ti, Kriste, a dobrorečíme Ti.
V: Lebo si svojim krížom vykúpil svet.

heart – emotikon Jeden starý muž ťažko ochorel. Prišiel ho navštíviť kňaz. Keď vstúpil do izby, všimol si prázdnu stoličku. Stála pri posteli chorého, na svojom vyhradenom mieste. Kňaz sa ho spýtal, na čo tam tá stolička je.
Chorý sa trochu pousmial a povedal: "Predstavujem si, že na nej sedáva muž, a kým ste prišli, rozprával som sa s ním... Dlhé roky sa mi modlitba zdala veľmi ťažká, až mi raz jeden priateľ vysvetlil, že modlitba je vlastne rozhovor s Ježišom. Tak si teraz predstavujem, že predo mnou na stoličke sedí Ježiš, rozprávam a počúvam, čo mi hovorí. Odvtedy nemám s modlitbou nijaké ťažkosti."
O niekoľko dni prišla dcéra starého muža oznámiť na faru, že otec umrel.
Povedala: "Nechala som ho na pár hodín samého. Keď som sa vrátila, našla som ho mŕtveho. Hlavu mal opretú o prázdnu stoličku, ktorú chcel mať stále pri svojej posteli."
"Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha." (Mt 5, Cool

heart – emotikon Ježiš ani Mária pri tomto stretnutí nič nehovoria. Len sám Boh vie, čo si povedali pohľadmi a milujúcimi srdciami.
Vidíme v tomto zastavení, aký je rozdiel medzi nami a Máriou. Ťažko znášame utrpenie svojich detí, príbuzných alebo priateľov. S veľkou neochotou prijímame Božiu vôľu v tomto smere.
Mária, svojim príhovorom u Syna, vypros nám silu znášať trpezlivo naše ťažkosti, ale aj ťažkostí našich blížnych.

heart – emotikon Meditácia

Na Ježišovej krížovej ceste je aj Mária, jeho matka. Počas jeho verejného pôsobenia musela ustúpiť do úzadia, aby ponechala priestor na vytvorenie novej Ježišovej rodiny, rodiny jeho učeníkov. Musela počuť aj tieto slová: "Kto je moja matka a kto sú moji bratia?' Vystrel ruku nad svojich učeníkov a povedal: ,Hľa moja matka a moji bratia. Lebo každý, kto plní vôľu môjho Otca, ktorý je na nebesiach, je môj brat i sestra i matka'" (Mt 12, 48-50). Teraz vidno, že je nielen telesne, ale i srdcom Ježišovou matkou. Prv než by ho vďaka svojej poslušnosti počala v tele, počala ho v srdci. Bolo jej povedané: "Počneš a porodíš syna.. On bude veľký… Pán Boh mu dá trón jeho otca Dávida" (Lk 1, 31n).
No krátko na to počula z úst starca Simeona aj iné slová: "A tvoju vlastnú dušu prenikne meč" (Lk 2, 35).
Tak si musela spomenúť na slová, vypovedané prorokmi, ako napríklad tieto: "Obetoval sa, pretože sám chcel, a neotvoril ústa; ako baránka viedli ho na zabitie a ako ovcu, čo onemie pred svojím strihačom" (Iz 53, 7).
Teraz sa toto všetko stáva skutočnosťou. Vo svojom srdci si vždy uchovávala slová, ktoré jej povedal anjel, keď sa všetko začalo: "Neboj sa, Mária"
(Lk 1, 30).
Učeníci sa rozutekali, ona nezuteká. Je pri ňom s odvahou matky, s vernosťou matky, s dobrotou matky a so svojou vierou, ktorej odoláva temnotám: "A blahoslavená je tá, ktorá uverila" (Lk 1, 45). "Ale nájde Syn človeka vieru, keď príde?" (Lk 18, Cool. Áno, v tejto chvíli to vie: nájde vieru. Toto je v týchto okamihoch preňho veľkou útechou.

heart – emotikon Modlitba

Svätá Mária, Pánova matka, ty si zostala verná, keď sa jeho učeníci rozutekali. Tak ako si uverila, keď ti anjel zvestoval to, čo bolo neuveriteľné - že sa staneš matkou Najvyššieho - tak si verila aj v hodine jeho najhlbšieho poníženia. A tak si sa práve v hodine kríža, v najtemnejšej hodine sveta, stala Matkou všetkých veriacich. Prosíme ťa: nauč nás veriť a pomôž nám, aby sa naša viera zmenila na odvahu slúžiť a prejaviť lásku, ktorá pomáha a zdieľa utrpenie.
Všetci: Otče náš,…

L: Ukrižovaný Ježišu, zmiluj sa nad nami
V: Aj nad dušami v očistci
---------------•०✦•✣•०✦•❇️•✦०•✣•✦०•-----------------
KRÍŽOVÁ CESTA - meditačná.... 12744610

Admin
Admin

Počet príspevkov : 178
Join date : 22.03.2016

Zobrazit informácie o autorovi http://bohjelaskai.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.