BOH_JE_LASKA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ODPOVEDÁME NA VAŠE OTÁZKY:

Goto down

ODPOVEDÁME NA VAŠE OTÁZKY: Empty ODPOVEDÁME NA VAŠE OTÁZKY:

Odoslať pre Admin St 23 marec - 19:38

Otázka: Či Boh hovorí k nám aj dnes?
Odpoveď: Biblia spomína Boží hlasitý hovor s ľuďmi mnoho krát (2 Mojžišova 3:14; Jozua 1:1; Sudcov 6:18; 1 Samuelova 3:11; 2 Samuelova 2:1; Jób 40:1; Izaiáš 7:3; Jeremiáš 1:7; Skutky apoštolské 8:26; 9:15 – toto je iba malá ukážka). Neexistuje biblický dôvod prečo by Boh nemohol alebo nechcel hovoriť hlasite aj dnes. Viac než stokrát Biblia zaznamenáva počuťeľný Boží hlas, ale musíme brať do ohľadu, že sa to dialo v období asi 4000 rokov ľudskej histórie. Boží hlasitý hovor je viac výnimkou ako pravidlom. Aj keď máme záznam o Božom hlase, nie je vždy jasné či ide o hlasitý prejav, vnútorný hlas alebo mentálny dojem.
Boh hovorí ľuďom aj dnes. Ponajprv, Boh nám hovorí skrze Svoje slovo (2 Timoteovi 3:16-17). Izaiáš 55:11 hovorí, „tak bude moje slovo, ktoré vyjde z mojich úst; nenavráti sa ku mne prázdne, ale vykoná to, čo sa mi ľúbi, a podarí sa mu to, na čo ho pošlem.“ Biblia zaznamenáva Božie slová pre nás so všetkým, čo potrebujeme vedieť, aby sme boli spasení a žili Kresťanský život. 2 Petrova 1:3-4 vyhlasuje „Ako máme všetko jeho božskej moci, darovanej k životu a k pobožnosti, pravou známosťou toho, ktorý nás povolal vlastnou slávou a hrdinskou cnosťou, čím sú darované preveľké a predrahé zasľúbenia, aby ste sa tým stali účastnými božskej prírody uniknúc pohoršeniu, ktoré je na svete v zlej žiadosti.
Po druhé, Boh hovorí skrze dojmy, udalosti a myšlienky. Boh nám pomáha rozlíšiť správne od nesprávneho skrze naše svedomie (1 Timoteovi 1:5; 1 Petrova 3:16). Boh je v procese obnovovania našej mysle, aby sme mysleli Jeho myšlienky (Rimanom 12:2). Boh dovoľuje určité si udalosti v našom živote, aby nás usmernil, zmenil a pomohol nám duchovne vzrásť (Jakoba 1:2-5; Židom 12:5-11). Prvá Petrova 1:6-7 nás napomína „v čom to plesáte, málo teraz, ak je kedy potrebné, rmútiac sa v rozličných pokušeniach, aby dokázanie sa vašej viery, o mnoho cennejšie nad zlato, ktoré hynie, ale sa ohňom skúša, bolo vám nájdené na chválu, na česť a na slávu pri zjavení Ježiša Krista“.
Nakoniec, áno, predsa Boh niekedy hovorí aj hlasite k ľuďom. Je dosť podozrivé či sa to stáva tak často ako to niektorí ľudia tvrdia. Opäť, aj v Biblii Božie hlasité hovorenie je viac výnimka ako zvyčajné. Ak niekto tvrdi, že mu Boh hovoril, vždy overujte to, čo je vypovedané s tým, čo Biblia hovorí. Ak by Boh hovoril dnes, jeho slová by boli v úplnom súlade s tým, čo povedal v Biblii. Boh si neprotirečí. 2 Timoteovi 3:16-17 hovorí „Každé písmo, vdýchnuté Bohom je aj užitočné na vynaučovanie, karhanie, naprávanie, na výchovné kázne v spravodlivosti, aby bol človek Boží dokonalí, ku každému dobrému skutku pripravený.“
ODPOVEDÁME NA VAŠE OTÁZKY: 12208310 ODPOVEDÁME NA VAŠE OTÁZKY: 12718310ODPOVEDÁME NA VAŠE OTÁZKY: 12801610 ODPOVEDÁME NA VAŠE OTÁZKY: 10399610

Admin
Admin

Počet príspevkov : 178
Join date : 22.03.2016

https://bohjelaskai.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.