BOH_JE_LASKA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MODLIME SA PRIATELIA SPOLU KORUNKU BOŽIEHO MILOSRDENSTVA......

Goto down

MODLIME SA PRIATELIA SPOLU KORUNKU BOŽIEHO MILOSRDENSTVA...... Empty MODLIME SA PRIATELIA SPOLU KORUNKU BOŽIEHO MILOSRDENSTVA......

Odoslať pre Admin Št 24 marec - 8:27

V MENE OTCA I SYNA I DUCHA SVATÉHO...amen

Ó, PRESVATÁ KRV A VODA, KTORÁ SI VYTRYSKLA Z JEŽIŠOVHO MILOVANÉHO SRDCA AKO ZDROJ MILOSRDENSTVA PRE NÁS
DôVERUJEME TI......
(Opakujeme 3x)

"O tretej hodine pros o moje milosrdenstvo zvlášť pre hriešnikov a aspoň na krátku chvíľu sa zahĺb do môjho umučenia." (Den.1320)

"Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho milovaného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život." (Jn 3,16)

Pane, Ježišu, vnárame sa do tajomstva tvojho kríža, symbolu Božieho milosrdenstva, túžime rozjímať nad tvojim umučením, tvojou opustenosťou vo chvíli skonávania. Chceme vzývať všemohúcnosť Boha a oslavovať Božie milosrdenstvo voči celému svetu a predovšetkým voči úbohým hriešnikom. Túžime si uctiť tvoje Najsvätejšie Srdce a odmeniť ho za všetky urážky, ktorými je tak často urážané.
Všemohúci Bože, ďakujeme za všetky dary tvojho milosrdenstva a prosíme o možnosť spoznať Božiu vôľu v našom živote, o jej naplnenie, o život prežívaný v dôvere a vo viere v duchu Božieho milosrdenstva.
Pane Ježišu, pre zásluhy tvojho bolestného umučenia, spolu s tvojou Matkou - Matkou Milosrdenstva, so všetkými svätými ťa prosíme o milosť pre Svätého Otca, pre našich kňazov rehoľné sestry, pre nás a pre naše rodiny a blízkych.
Modlime sa v tomto pôstnom období za všetky úmysly, ktoré nosíme v našich srdciach. Modlime sa za deti a mládež, aby vyrastali vo viere a v láske, za všetkých chorých v domácnostiach aj v nemocnici, za osoby, ktoré sa zverili do našich modlitieb, modlime sa za zomrelých aj duše v očisci.
Všetky modlitby kladieme k nohám najsvätejšej Matky, aby ich ona položila k tvojim nohám - nohám Božieho milosrdenstva.
Duchu Svätý Bože, naplň nás svojimi milosťami a veď nás k svojmu svetlu.
Najmilosrdnejší Ježiš, tvoja dobrota je nekonečná a poklady milosti nevyčerpateľné. Bezhranične dôverujeme tvojmu milosrdenstvu, ktoré je nad všetky tvoje diela. Úplne sa ti oddávame, bez námietok, aby sme týmto spôsobom mohli žiť a smerovať k dokonalosti, ktorú nám ukázal Kristus Pán - Buďte milosrdný, ako je milosrdný váš Otec ! (Lk 6, 36)

Túžim šíriť tvoje milosrdenstvo cez napĺňanie diel milosrdenstva tak duše, ako aj tela.
Aby všetci ľudia spoznali nekonečnú hĺbku tvojho milosrdenstva, dôverovali mu a oslavovali ho naveky.
Klaniame sa ti, Kriste a dobrorečíme ti.
Lebo si svojim svätým krížom vykúpil svet.

NA ZAČIATKU:

Otče náš,
Zdravas’ Mária,
Verím v Boha.

NA VEĽKÝCH ZRNKÁCH:

Večný Otče, obetujem Ti telo a krv, dušu i božstvo Tvojho najmilšieho Syna a nášho Pána Ježiša Krista, na odčinenie našich hriechov i hriechov celého sveta (1-krát).

NA MALÝCH ZRNKÁCH:

Pre jeho bolestné umučenie, maj milosrdenstvo s nami i s celým svetom (10-krát)

NA KONCI KORUNKY:

Svätý Bože, svätý mocný, svätý nesmrteľný....zmiluj sa nad nami i nad celým svetom. ( 3-krát)

Matka milosrdenstva.........oroduj za nás !
svätá sestra Faustína.......oroduj za nás !
svätý Ján Pavol II.................oroduj za nás !

Pre svoje bolestné umučenie ťa prosíme, Pane, priblíž nás k viere, aby sme v jej svetle lepšie pochopili, aký veľký je dar spásy, aký veľký je krst, cez ktorý nás zapájaš do živého spoločenstva a dovoľuješ nám spolupracovať na diele zasvätenia seba i celého sveta. Posilňuj našu vôľu, aby obetavo milovala teba a našich blížnych, aby necúvala pred krížom, ale dokázala prinášať obetu ťažkostí každodenného života.
Pre zásluhy tvojho bolestného umučenia ťa prosíme Pane Ježišu, daruj celému svetu svoj Božský pokoj, daj aby si rozhádaní a nahnevaní ľudia podali ruky na znak zmierenia, odstráň z ľudských sŕdc nenávisť, ktorá buduje múry nepriateľstva a ľahostajnosti, vzhliadni na smutných, plačúcich a odvrhnutých a daj im zakúsiť svoju Božskú útechu.

AMEN
MODLIME SA PRIATELIA SPOLU KORUNKU BOŽIEHO MILOSRDENSTVA...... 12143210

Admin
Admin

Počet príspevkov : 178
Join date : 22.03.2016

https://bohjelaskai.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.