BOH_JE_LASKA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ROZJÍMAJME - Evanjelium podľa Matúša − Mt 26, 14-25

Goto down

ROZJÍMAJME - Evanjelium podľa Matúša − Mt 26, 14-25 Empty ROZJÍMAJME - Evanjelium podľa Matúša − Mt 26, 14-25

Odoslať pre Admin St 23 marec - 14:19

Sláva ti a chvála, Ježišu Kriste.
Buď pozdravený, náš Kráľ, poslušný Otcovi; vedený na kríž ako tichý baránok na zabitie.
Syn človeka ide, ako je o ňom napísané, ale beda tomu, kto ho zrádza
Jeden z Dvanástich volal sa Judáš Iškariotský odišiel k veľkňazom a vyzvedal sa: „Čo mi dáte a ja vám ho vydám?“ Oni mu určili tridsať strieborných. A od tej chvíle hľadal príležitosť vydať ho.
V prvý deň sviatkov Nekvasených chlebov prišli k Ježišovi učeníci a pýtali sa ho: „Kde ti máme pripraviť veľkonočnú večeru?“
On povedal: „Choďte do mesta k istému človekovi a povedzte mu: Učiteľ odkazuje: Môj čas je blízko, u teba budem jesť so svojimi učeníkmi veľkonočného baránka.“ Učeníci urobili, ako im Ježiš rozkázal, a pripravili veľkonočného baránka.
Keď sa zvečerilo, zasadol s Dvanástimi za stôl. A keď jedli, povedal: „Veru, hovorím vám: Jeden z vás ma zradí.“
Veľmi osmutneli a začali sa ho jeden po druhom vypytovať: „Som to ja, Pane?“
On odpovedal: „Kto so mnou namáča ruku v mise, ten ma zradí. Syn človeka síce ide, ako je o ňom napísané, ale beda človekovi, ktorý zrádza Syna človeka! Pre toho človeka by bolo lepšie, keby sa nebol narodil.“
Aj jeho zradca Judáš sa opýtal: „Som to azda ja, Rabbi?“
Odpovedal mu: „Sám si to povedal.“
heart – emotikon Vzkriesenie sa blíži míľovými krokmi. Porážku hriechu a smrti a následné vyslobodenie máme na dosah ruky. Využime túto príležitosť a namiesto naháňania sa po obchodoch preskúmajme, ako sa nám darilo plniť pôstne predsavzatia. Ak sa nám darilo dobre, chváľme Boha a pokračujme v začatom diele. Ak sme sa pokĺzli, nič nie je stratené; ešte stále môžeme využiť toto milostivé Pôstne obdobie. K Božej milosti máme vždy neobmedzený prístup, no v istých obdobiach cirkevného roka Boh požehnáva svoj ľud "nadmierou" milostí. Aj Veľký týždeň je jedným z nich. Preto prijmi milosti, ktoré ti z nebies zosiela Pán! Ježiš predsa prišiel liečiť chorých, a nie zdravých.
Nesmierne milosti Veľkého týždňa sa minú účinkom u tých, čo si myslia, že už nijaké nepotrebujú, pretože určite už všetky majú...
heart – emotikon Syn človeka ide, ako je o ňom napísané, ale beda človekovi, ktorý zrádza Syna človeka! (Mt 26, 24).
Šesť miliárd dolárov. To je číslo, ktoré vyjadruje cenu tovaru, ktorú minulý rok ukradli v USA zamestnanci svojim zamestnávateľom. V priemere to vychádza asi 40 dolárov na jedného Američana. Toto číslo viedlo jedného poradcu k záveru, že každý z nás je potenciálnym zlodejom. Tvrdé slovo. Príležitosť robí človeka zlodejom.
História neslávne označovaného muža menom Judáš. Odišiel k veľkňazom a vyzvedal sa: Čo mi dáte a ja vám ho vydám? Oni mu určili tridsať strieborných. Judáš chodil s Ježišom kvôli mešcu. Bol pokladníkom. Kvôli peniazom sa s ním rozchádza. Peniaze zaslepia. Vlastniť je niekedy také mocné, že premôže i to Božie v nás...
heart – emotikon Je jasné, že Ježiš presne vedel, čo zamýšľa Judáš urobiť. Niekoľko hodín predtým, ako k nemu pristúpil v Getsemanskej záhrade, mu povedal: "Čo chceš urobiť, urob čo najskôr"
(Jn 13, 27).
Zrejme aj Dávid prorokoval o Judášovi, keď povedal: "Dokonca i môj priateľ, ktorému som dôveroval a ktorý jedával môj chlieb, zdvihol proti mne pätu" (Ž 41, 10).
Môže sa nám zdať, že Judáš bol iba nejaký robot predurčený k tomu, aby zradil Ježiša. Ale je to skutočne tak? Nepoprieme, že Boh je vševediaci, a máme byť za to vďační. Vo svojej múdrosti vedel, že budeme potrebovať spásu, a vedel, ako sa odohrajú celé dejiny spásy.
Takže určite vedel, čo urobí Judáš - ale Boh neriadi konanie ľudí! Záviselo od Judáša, rovnako ako od každého z nás, čo urobí so svojím životom. Boh nám nikdy nezoberie slobodnú vôľu. Pravdou je, že má pre nás plán a že je na nás, či ho prijmeme alebo sa vyberieme inou cestou.
To neznamená, že Boh mal pre Judáša plán, že sa má stať zradcom...
ROZJÍMAJME - Evanjelium podľa Matúša − Mt 26, 14-25 12801210
ROZJÍMAJME - Evanjelium podľa Matúša − Mt 26, 14-25 58191610
ROZJÍMAJME - Evanjelium podľa Matúša − Mt 26, 14-25 12799110
ROZJÍMAJME - Evanjelium podľa Matúša − Mt 26, 14-25 12049310

Admin
Admin

Počet príspevkov : 178
Join date : 22.03.2016

https://bohjelaskai.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.